מדריך להזמנת ארון בהתאמה אישית בחמישה צעדים

החלטה להוסיף ארונות בהתאמה אישית בחלל הבית מביאה איתה לא רק תחושת התחדשות, אלא גם הזדמנות לשים סוף לבלגן. אי הסדר נוטה להשתלט על הבית, והארגון בארון ייעודי יתרום לתחושה של בית נקי יותר. רגע לפני ההזמנה, קחו לכם מדריך בן חמישה צעדים, שיסביר כיצד ניגשים לתכנון ארון מדויק לכם.

  1. הכירו את עצמכם ואת הצרכים שלכם

כשמתכננים את המטבח או חדר אחר בבית, מתחילים במחקר מעמיק של צרכים, מרחב נתון וחיבור ביניהם. כך גם בתכנון ארון בהזמנה אישית. יש להבין מה היא הכמות הנתונה של הבגדים והפריטים שיש לאחסן בו. אם יש דברים מיותרים, זה הזמן להיפרד מהם ולחסוך מקום. גם ההתנהלות היום יומית חשובה, למשל לדעת האם הארון מיועד לשני אנשים או לאדם אחד, והאם יש צורך באחסון חריג או באחסון נעליים, תכשיטים וארנקים. האם יש מקום לאי או ספסל ישיבה, ואיך הכי נוח לארגן את בגדי החורף והקיץ.

  1. בחנו את נתוני השטח

יש למדוד את החלל במדויק כדי לדעת מה גבולות הארון האפשריות, ולתכנן בהתאם היכן ייכנסו הפריטים. לעיתים המקום הנתון ישפיע על ההחלטה אם להאריך את הארון עד לתקרה או להשאיר אותו נמוך, או שתגלו כי אתם צריכים יותר מקום תלייה ממה שחשבתם. מומלץ למדוד גם את הפריטים עצמם, למשל את רוחב החליפות או את אורך השמלות, את מידות הנעליים וכמובן, את מידת הבגדים כשהם מקופלים. בשלב הבא בדקו כיצד יואר הארון – ייתכן שהתאורה המרכזית בחדר מספיקה, אבל ייתכן שתצטרכו להוסיף עוד גוף תאורה נקודתי. גוף כזה יוכל למנוע מהטלה של צל על הארון כשאתם עומדים לפניו.

  1. בחרו את חומרי ארון

אחרי תכנון הארון, הגיע שלב בחירת החומרים שלו. אלה משפיעים כמובן על המחיר, אבל לפעמים יהיה נבון יותר להשקיע סכום גדול כדי לא לקבל ארון שיתפרק לאחר תקופת מה. תוכלו להשוות בין חומרים שונים, בין חוזקם ומחיריהם – עץ מלא, פורמייקה, סנדוויץ', מלמין, סיבית או MDF וחומרים כמו זכוכית לגימור או חומרים חדשים אחרים שיוצעו לכם. שקלו לא רק את סוג הגוף והגימור של הארון, אלא גם חומרים נלווים כמו דבקים, פרזול, ידיות ומנגנונים שונים שהייתם רוצים לכלול בתוכו.

  1. קבעו את סוג הדלתות

בהנחה שמדובר בארון ולא בחדר ארונות, עומדות בפניכם שתי אופציות – ארון עם דלתות פתיחה או ארון עם דלתות הזזה. ארון עם דלתות פתיחה לרוב זול יותר וקל לתיקון או פירוק במקרה הצורך. הוא גם מאפשר לתכנן מגירות חיצוניות, שאינן ממוקמות בתוכו. מגירות כאלה יכולות להיפתח במלואן. אם חסר מקום בחדר, דלתות הזזה יוכלו להיות פתרון עבורכם. דלת הזזה נפתחת הצידה ולכן לא תופסת מקום יקר, בזמן שעומדים מול הארון ומתבלטים באיזה בגד לבחור. זו הסיבה שאפשר להעמיד די קרוב לארון רהיטים כשולחן כתיבה או מיטה. כל שתצטרכו להביא בחשבון, הוא את המרחב שלכם כשאתם עומדים מול הדלת.

  1. החליטו איך ייראה הארון בסופו של דבר

ארון הוא רהיט גדול שנוכחותו בחדר דומיננטית. כשמגיעים לשלב בחירת המראה הסופי שלו, יש להתחשב בעיצוב החדר ובהשפעה של הארון על המראה כולו. הוא יכול להיות קלאסי או מסורתי, מודרני עכשווי, תעשייתי או אפילו אמנותי. לחדר מינימליסטי ומאופק יתאים ארון סולידי בצבעים שקטים, לרוב לבן או אפור. בחדר עליז ותוסס אפשר לשלב ארון עם צבעים דומיננטיים שיכלול אלמנטים מודפסים או יותר מחומר אחד. על סגנון החדר משפיע גם הטעם האישי. לכן קודם בררו עם עצמכם מה הוא הסגנון האהוב או אילו טאצ'ים הייתם רוצים להעניק לארון, וכוונו לשם.

צילום:Chastity Cortijo

מאמרים נוספים:

שיתוף:

דילוג לתוכן