מה חשוב לקחת בחשבון כשמתכננים חדר ארונות בהתאמה אישית

ארונות לבגדים הם הארונות הנפוצים שמותאמים בגודלם לחדרי הבית, ותופסים את אחד הקירות בחלל, לפעמים נקנים מן המוכן ולפעמים מעוצבים בהתאמה אישית. חדרי ארונות, לעומת זאת, נפרסים בהכרח על יותר מקיר אחד. גם אם שטחם הפנימי אינו גדול יותר מארון, צורת הפריסה שלהם שונה – הם נמצאים בחלל אחד ייעודי להם, או במבנה של כמה ארונות בחלל פתוח. כשמתכננים חדר ארונות בהתאמה אישית, יש לשקול איזה חדר יתאים לכך. זה יכול להיות חדר כמו ממ"ד או שמוקדש כולו לבגדים, או הקצאה של חלל קטן יותר שנמצא בחדר מסוים בבית, כמו מרתף. בכל מקרה, התכנון שלו יהיה שונה מארון רגיל, ולא משנה גודלו של החדר.

בדקו את מבנה החדר

מבנה החלל יכתיב מן הסתם את הרכב הארונות שייכנסו אליו. גם לכמות הבגדים והפריטים הנוספים לאחסון יהיה משקל בתכנון סידורם של הארונות. לפי שני המרכיבים האלה תוכלו להחליט אם נותר מקום לקיר ריק, שעליו תיתלה מראה או יתנוסס טפט דקורטיבי. כשאין מקום ריק, יהיה עליכם לייעל כל פיסת חלל למען מידוף. בנוסף, שקלו האם יהיו בארון פינות, שמצריכות ארגון אחר של הבגדים בין המדפים או מנגנונים ייעודיים שיקלו על שליפתם. עוד פרט תכנוני שצריך להביא בחשבון הוא האם חדר הארונות ייסגר בדלת או יישאר פתוח.

תכננו את פנים הארונות

אחרי שווידאתם מה בדיוק ייכנס לחדר הארונות, ומה תרצו לאחסן בו, תכננו כמה מגירות תצטרכו וכמה אחסון יוקדש לתלייה. במסגרת האחסון התלוי, בדקו עם עצמכם אם יש לכלול מקום עבור שמלות, מעילים ארוכים וחליפות ואם כן, מה כמותם. האם המכנסיים מקופלים או תלויים על מוט? ומה עם החגורות והעניבות – האם הם תלויים או מגולגלים ומצריכים מגירה? פריטים קטנים כמו גרביים, ארנקים או תכשיטים יצריכו מגירות משלהם או חציצות בתוך מגירות.

נוחות המשתמש

גורם חשוב בתכנון חדר הארונות הוא גובה המשתמש ובהתאם לכך נוחות השימוש בכל פרט ופרט. בגדים הנלבשים בתדירות גבוהה כדאי לאחסן נגישים יותר, כדי לא להזדקק לשרפרפים או סולמות. מה שנלבש לעיתים רחוקות, יותר יכול להיות ממוקם גבוה.

תאורה ומיזוג אוויר

מיקומו של חדר הארונות בחלל פתוח או סגור ישפיע על תכנון התאורה, שתאיר את פנים הארונות.

אם הוא ממוקם בחדר ללא חלון, עלול להיווצר מצב של חום בימות הקיץ. במקרה כזה כדאי לשקול שילוב מיזוג אוויר, כדי שניתן יהיה לשהות בחדר ולא לחוש תחושות מחנק.

תקציב משפיע על איכות ונראות

גורם קריטי בנראות חדר הארונות הוא התקציב המיועד לתכנונו. בחירת החומרים מהם עשויים הארונות תשפיע על איכותו ומכאן גם על המראה שלו. אל תשכחו שתוספת של מגירות יקרה יותר משימוש במדפים. כמו כן, סגירה בדלתות ותוספת ידיות לפתיחה תהיה יקרה יותר ממדפים פתוחים. בכל מקרה, אל תשכחו שעם מדפים ללא דלתות תצטרכו להתמודד עם הצטברות אבק (אלא אם החדר כולו סגור בדלת).

עיצוב בטעם אישי

לבסוף כדי לעצב את חדר הארונות בהתאמה אישית, כדאי להתייחס אליו כמו כל חדר אחר בבית, כלומר לצקת בו את הטעם והאופי שלכם עד כמה שניתן. לארונות עצמם ניתן להוסיף עיטורים או לבחור להם צבעים שאהובים עליכם. את סידור הבגדים ניתן לארגן לפי צבעים, ולפעמים לשלב סלסלות שמוסיפות שיק. אחרי הכול, זה חדר הארונות שלכם.

צילום: Burgess Milner

מאמרים נוספים:

שיתוף:

דילוג לתוכן