4 סוגי ארונות בגדים פופולריים

ארונות הם אחד הרהיטים היקרים בבית בשל גודלם, עבודת הייצור שלהם והחומר מהם הם עשויים. מאחר שמדובר ברהיט של קבע, ראוי לשקול היטב את סוג הארון שבוחרים לחדר, את החומרים שלו, את עיצובו וסגנונו. את ארונות הבגדים לחדרי השינה יש לבחור בהתאמה לשטח החדר ולצרכים של בני המשפחה, ולהביא בחשבון שיקולי נוחות. סוגי הארונות הפופולריים ביותר נחלקים לארונות הזזה, ארונות פתיחה, ארונות קיר וחדרי ארונות לבית, וכל קטגוריה ניתנת לעיצוב בשלל צורות וגוונים.

ארונות הפתיחה הפופולריים כוללים דלתות שמתחברות לדפנות הארון בעזרת צירים ונפתחות לכיוון האדם העומד מולן. ארונות אלה נחשבים למסורתיים ביותר. כשהדלתות נפתחות, כל תכולת הארון נפרסת מול העיניים. יתרון נוסף הוא ניצול מלוא עומק הארון, שכן בארון עם דלתות הזזה ננגס חלק מהעומק לטובת הדלתות עצמן. העובדה שהדלת נפתחת לרווחה ולא במקביל לדלת השנייה, מאפשרת להשתמש בחלק הפנימי שלה לתלייה של אקססוריז שונים כמו עניבות, חגורות או צעיפים. קל יותר לפרק ארון פתיחה ולהעביר אותו ממקום למקום, וברוב המקרים עלותו נמוכה יותר משאר סוגי הארונות.

צילום:Backbone Visuals

ארונות ההזזה כוללים דלתות המחוברות למסילה עליונה ותחתונה. הן זזות על גבי גלגלים ונפתחות לצדדים, זו על גבי זו. הם מצוינים לחדרים מאותגרי שטח, שכן אפשר להעמיד את הארון יחסית קרוב לרהיט אחר, ועדיין לאפשר לאדם לעמוד מולו ולהשתמש בתוכנו. בחדרים מרווחים יותר יהיה אפילו מקום לרהיטים נוספים. יחד עם זאת, בפתיחה של דלתות הזזה צד אחד תמיד יוסתר. דלתותיו של ארון ההזזה גמישות יותר בגודלן ואינן כוללות ידיות. בשל כך ניתן להשיג לארון מראה מינימליסטי של ממש.

ארון קיר פרוס לכל אורכו ורוחבו של קיר החדר ולמעשה נתפר למידותיו על ידי חברה או נגר. אם יש בו בליטה או עמוד, התכנון יותאם להם ובאותו מקום יימצא פתרון יצירתי בנגרות. מבחוץ הוא נראה כחלק בלתי נפרד מהקיר. יתרונו של ארון הקיר הוא ביכולת לנצל את מרב השטח הנתון לטובת אחסון. בזכות ההתאמה האישית ניתן לשלב בו פתרונות שונים בנגרות, כמו שידת איפור או ספסל מובנים, שולחן עבודה ומדפים פתוחים לפריטי אספנות ודקורציה.

צילום: Bilal Mansuri

בסוג הרביעי של הארון אוהבים להשתמש בעיקר בסוויטות שינה – חדר הארונות. אם בעבר היה זה חלל קטנטן שצמוד לאזור השינה ואפשר לאדם אחד בלבד לשהות בו, היום הוא נמתח על שטח גדול יותר ומכיל הרבה יותר מדפים ואזורי תלייה. ניתן לייחד בו צדדים לשני בני זוג, להשאיר את המדפים פתוחים ולאפשר נגישות רבה יותר לפריטים. כשהמקום מותיר זאת, ניתן להציב במרכז חדר הארונות שידה עצמאית ולעצב אותה כיד הדמיון והצרכים. חדר ארונות נחשב מוצר יוקרתי ומיועד למי שמחזיק במלתחה נכבדת ואוהב להתפנק. אפשרויות העיצוב שלו רבות ומגוונות והוא יכול לכלול גם דלתות זכוכית, אביזרי תלייה וקיפול, מגהץ, תאורה פנימית ועוד.

צילום:Huy Nguyen

מאמרים נוספים:

שיתוף:

דילוג לתוכן