סוגי ארונות טרנדיים ב2023-2024

צילום: Bilal Mansuri

תחומים שונים בעולם העיצוב עברו בעשור האחרון התפתחות מרשימה. תכנון חללים, חומרים ורהיטים עברו תהפוכות ושדרוגים. נוחות המשתמש השתפרה, חומרים חדשים צצו ועלו. סגנונות באו והלכו וטכנולוגיה הוטמעה לפי צו השעה. גם תחום ארונות הבגדים עבר שינוי, וקופסאות העץ המונוטוניות של העבר קיבלו פנים חדשות. אחסון הבגדים נראה היום טוב מתמיד, והאסתטיקה המתלווה לו נהייתה חלק בלתי נפרד ממראה החדר. רגע לפני בחירת הארון המיוחל, בדקנו מה הם סוגי הארונות הטרנדיים לשנת 2024-2023.

הצגה לראווה

בעידן שבו המטבח נפתח לסלון וחדרי רחצה אינטימיים הם חלק מחדרי שינה, שִינה גם הארון את פניו. הדלתות האטומות לא נשארו כאופציה היחידה לסגירת הארונות. במסגרת סוגי הארונות הטרנדיים של 2024-2023 מוצאים אותן גם שקופות, או משולבות יחד עם מדפים חשופים לגמרי. המראה השקוף, שמציג לראווה את המלתחה האישית, לא פוסח על מגירות הנעליים וההלבשה התחתונה. אבל יש כאן תנאי: מראה הגלריה, שמציג את הפריטים כאילו הם עבודות אמנות, מקל כמובן על בחירת הבגדים אבל מחייב סדר וארגון וכמובן, מלתחה מדוגמת במיוחד.

נגיעות של יוקרה

כל אחד רוצה לביתו את המקסימום האפשרי. ארון רחב ממדים או חדר ארונות שפרוס על פני חדר שלם הוא משאת נפש לגיטימית, בתנאי שיש לכך תקציב ומקום. ארון חלומות כזה הוא אמירה של פינוק והשקעה, וסוגי הארונות הטרנדיים של 2024-2023 מקדמים בברכה גם טאצ'ים של יוקרתיות. מראות יעניקו לארונות ברק ואשליה של הכפלת החלל. שילוב של תאורת לד יסייע בהדגשת מדפים או לבוש מסוים. נגיעות של קטיפה במגירות, אלמנטים של פליז וטקסטורות עשירות יוסיפו לתחושת היוקרה. כחלק מהארון ניתן לבנות פינת ישיבה אלגנטית, ומחוצה לו יכול אי עם משטח שיש וזכוכית לשוות לארון חוויה בוטיקית של ממש.

מינימליזם ואיפוק

סגנון העיצוב המינימליסטי כבש את האדריכלות ונכנס גם לעיצוב הפנים. גם סוגי הארונות הטרנדיים או חדרי הארונות הם חלק מאותה מגמה של קווים ישרים ונקיים. ארונות צפים או מרחפים מסתירים את פסי דלתות ההזזה ומייתרים מגירות תחתונות. צבעוניות מעודנת של לבן, שמנת ואפור בהיר בחזיתות היא מצע למדפים במראה דומה. במדפים ובמגירות נערמת המלתחה, לא פעם בצבעוניות ניטרלית, מלבן ובז' עד שחור וצבעי אדמה. התחושה הכללית שלֵווה ורגועה. וגם אם הארון פתוח לגמרי, הסדר והארגון נשמרים ואפילו מוסיפים לעיצוב המאופק של החלל.

ברוכה הבאה טכנולוגיה

טכנולוגיה היא חלק מכל בית וגם ארון. חומרי גלם איכותיים ושיטות בנייה והרכבה שיפרו את מרכיבי הארון. מנגנונים משוכללים הופכים את השימוש לקל יותר, ומוחות מבריקים ממציאים כך את סוגי הארונות הטרנדיים של 2024-2023. היום כבר ניתן לראות את הארון עוד לפני שהוא מיוצר, בעזרת עיצוב וירטואלי. תאורה פנימית נדלקת אוטומטית באמצעות חיישן תנועה עם פתיחת הארון. מדפים או מגירות ממונעים נעים החוצה ופנימה לקראת המתלבש, וניתן גם להגביה או להוריד אותם כדי למקסם את שטח האחסון. בקרות אקלים חכמות מגנות על הבגדים, וניתן לשלוט בטמפרטורה, בלחות ובתאורה בארון בעזרת הטלפון הנייד. ועוד לא הזכרנו את אפשרות הנעילה הביומטרית ובקרות הגישה מרחוק, שמבטיחות הגנה ופרטיות. לא ירחק היום וארון דיגיטלי יעזור גם בבחירת הבגדים.

צילום: Olena Bohovyk

מאמרים נוספים:

שיתוף:

דילוג לתוכן