למה כדאי להשקיע בארונות קיר מעוצבים

תכנון ועיצוב הבית דורשים מחשבה מקדימה, זמן ומשאבים כספיים לא מעטים. חשוב להפיק את המרב מהתכנון, שיהיה מדויק לצרכים ויישאר לאורך זמן. ארונות קיר מעוצבים הם אחד הפתרונות המושקעים שמנצלים היטב את החלל, מקנים מראה מסודר ומשתלמים בטווח הארוך. גם אם הבלגן לא שורר בבית, לפעמים מתגנב אליו עומס שגורם לתחושת לחץ ולמראה לא נעים לעין. כדי לא להיאבק בבלגן כל הזמן ולהתאהב בשגרת ההלבשה, כדאי להשקיע בסידור ואחסון בארונות קיר מעוצבים.

התאמה למצב הקיים

ארונות קיר, כשמם, מותאמים לקירות החדרים שעליהם הם נשענים. בנייתם מתחילה מלקיחת מידות הקיר, ואליהם מתאימים את מידות הארון. אם הקיר גדול ומרווח, יתוכנן לו ארון קיר מותאם, ואם יש בסופו או במרכזו עמוד בולט, הוא יובא בחשבון במהלך התכנון ולא ישפיע על המראה השלם והנקי מבחוץ. עיצוב מיטבי יפיק את המרב גם בחללים קטנים שבהם מסתפקים בארון קטן יותר. למרות הגודל המצומצם, שטחים שנראים מבוזבזים, מנוצלים עד תום. פינות שנראות לא יעילות מתעוררות לחיים בעזרת שלל אביזרים מתוחכמים.

התאמה אישית

לכל אחד צרכים והרגלים שונים, לפיהם הוא מתנהל בבית. אחד נוהג ללבוש חליפות ואחר מעדיף בגדי ספורט. לאחר יש ציוד שדורש אחסון, ולשני יש מגוון בגדים שמאלץ אותו לחפש ביניהם זמן ממושך. כשמתכננים ארונות קיר מעוצבים, מתאימים אותם לצורות ההתנהלות והחיים של כל אחד אישית – מדפים בגובה משתנה, מתלים או חוצצים בתוך מגירות ועוד. אלה ואחרים מקלים על ההתארגנות ומאפשרים למצוא את הפריטים בקלות רבה. גם מבחינה עיצובית לארונות הקיר צורות וגדלים שונים, צבעים וגימורים שיותאמו לטעמם של בני הבית.

חיסכון בזמן ובכסף

כשארונות קיר מעוצבים מותאמים אישית, הם מביאים לחיסכון ניכר בזמן. במקום לעמוד מול הארון ולחפש בגד או פריט, לכל אחד מהם יש מקום משלו ואין צורך לנבור בערימות או בחלקים אחוריים שנשכחו. החיסכון הוא לא רק בזמן, אלא גם בכסף. כשיודעים היכן נמצאים כל הפריטים, הם כבר לא הולכים לאיבוד וכך נמנעים מרכישות כפולות.

תחזוקה קלה

המראה המלא בקיר הוא גם מבנה על מלא. תכנונם של ארונות קיר מעוצבים על מלוא הקירות מונע כניסה של אבק ולכלוך לרצפה או למרווחים הצידיים בינם לבין הקירות. מעבר לשמירה על פנים ארון מסודר, נקי וריחני, ארונות קיר אינם דורשים תחזוקה רבה מדי.

ערך לבית

ארונות הקיר בחדרי הבית מוסיפים ערך לשגרה היום יומית, אבל גם לערך הבית. ארונות מותאמים אישית נתפסים כמותרות, ושוכרים או קונים יעריכו בית מטופל ומעוצב שמישהו כבר השקיע בו. כשייכנסו לבית, ייחסכו מהם משאבי זמן וכסף שכן לא יצטרכו להשקיע בקניית ארון חדש. מספיק רק שיפרקו את הבגדים ויתחילו ליהנות.

מאמרים נוספים:

שיתוף:

דילוג לתוכן