חדרי ארונות מעוצבים- איך מעצבים חדר ארונות שיהיה גם יפה וגם פרקטי

חדרי ארונות מעוצבים יחסכו לבעלי הבית הרבה כאבי ראש מיותרים. כשלכל פריט לבוש או אביזר אופנה יש מקום משלו, הרבה יותר קל למצוא אותם כשנדרשים להם, והחדר הופך למסודר ללא בגדים שמפוזרים על כיסאות ושידות. כשמתכננים נכון את חדרי הארונות, הפרקטיות במיטבה. שטח האחסון מנוצל כראוי ושום דבר לא נשאר בחוץ או נותר מאחור. יחד עם הפרקטיקה, לא זונחים את יופיו של חדר הארונות כדי לשלב אותו בעיצוב החדר. איך עושים את זה ביחד?

יוצרים חדר ארונות פרקטי

כמו בכל דבר כמעט, את תכנון חדר הארונות יש להתחיל בהכנות עוד לפני שרטוט הקו הראשון של העיפרון או תוכנת המחשב. מחליטים מה ייכנס לחדר הארונות החדש על ידי מספר שאלות, כמו מה מהבגדים נשאר ומה אפשר לתרום, מה מיותר ולא נלבש יותר, ומה אוהבים ומתעקשים לאחסן למרות שפחות משתמשים. רק אחרי סינון ומיון בוחנים את התכולה ומתכננים לה מקום מדויק – מדפים, מגירות ושטח תלייה.

מדפים פתוחים בארונות מאפשרים לראות בו זמנית את כל מה שמאוחסן בהם. כדי למנוע כניסת אבק, ניתן לסגור אותם בדלתות זכוכית שיוסיפו נגיעה יוקרתית ומעוצבת. אם חדר הארונות פתוח כלפי החדר, אפשר לשלב בו פינת איפור או פינת עבודה. על ידי נגרות מיוחדת בתוך ארון גדול תיווצר חזית מרווחת ומאווררת, שלא תעמיס על מראה הארון. כדי להתאים את הארון למי שמשתמש בו וליצור מקסימום נוחות, כדאי להוסיף מוט משיכה לבגדים שתלויים בגובה. ניתן גם להפוך את המדפים למתכווננים ונשלפים. מדפים כאלה מאפשרים מקסימום ניצול שטח, וקל יותר להגיע למה שמאוחסן מאחור.

לא שוכחים להשקיע בחדר ארונות יפה ומעוצב

יופי הוא כמובן בעיני המתבונן, אבל כשמדובר בחדרי ארונות מעוצבים המשמשים את בעלי הבית, הם צריכים להיות בראש ובראשונה יפים בעיניהם. עיצוב חדרי הארונות יקלע לטעמם בבחירת החומר ובגימורים המגוונים. חדרי ארונות יכולים לספק הצצה פנימית, אם חלק מהם נותרים פתוחים או אם נבחרו להם דלתות משולבות זכוכית. בתוך חדרי ארונות מעוצבים ממתינות מערכות לבוש שנבחרו לפי אופנות וטעם אישי בבגדים. השניים האלה יחד – עיצוב חיצוני ופנימי שבו מצויות מלתחות אהובות – משקף יותר מהכול את האישיות, הזהות והטעם של בעל הארון.

לחדר ארונות מעוצב, שמבלים בו לא מעט, כדאי להתייחס כמו לכל חדר אחר שמעצבים ולצקת בו אופי. אפשר להוסיף לו צבעים ואביזרים שאוהבים בגימורים או בקירות. כדאי לשמור על אותו צבע וגימור של העץ, במיוחד אם חדר הארונות מחולק ליחידות ומגירות רבות בגדלים שונים. הדבר יוביל למראה נקי, עקבי ואחיד.

במקרה של מדפים פתוחים ניתן להיעזר בקופסאות שקופות או בסלסלאות כדי לשמור על נעליים או חפצים קטנים. המשקיענים יכולים לסדר את חדר הארונות המעוצב לפי צבעי הבגדים. צעדים נוספים שיוסיפו לעיצובו של חדר הארונות הם בחירה של רצפה בהירה כמו עץ טבעי, שתוסיף לחדר הארונות תחושת ריווח. שימוש במראות במקום קירות יעניק אפקט של גודל לחדר. טאץ' מעוצב יתקבל בעזרת תלייה של מנורת תקרה שתפיץ אור חמים ותתפקד כתכשיט בחלל וכמובן, בעזרת תאורה נסתרת בתוך המדפים. לבסוף, שטיח יעשה עבודה כפולה – גם יהווה מצע נעים לרגליים יחפות וגם יוסיף אופי ויופי לחדר.

כך הופכים חדרי ארונות מעוצבים מחדר שלפעמים חוששים להיכנס אליו בשל חוסר סדר, לחדר שממתינים אליו בכיליון עיניים.

 

מאמרים נוספים:

שיתוף:

דילוג לתוכן