עוברים דירה? נכנסים לבית חדש? איך כדאי לצייד את המטבח שלכם במוצרים משלימים למטבח

צילום: William

המטבח הוא אחד החללים החשובים בבית. מבשלים ואוכלים בו, לפעמים גם מבלים בו, ובני הבית אוהבים להתקבץ סביבו. כדי לתכנן ולעצב מטבח בבית חדש שיהיה נוח להכנת ארוחות או חימום אוכל, יש לתכנן אותו עם מספיק משטחי עבודה, מקום להניח מרכיבים חיוניים ולנוע בו בחופשיות וללא הפרעה. מכשירי חשמל, בין אם גדולים או קטנים, הם חלק מהציוד ההכרחי שיאפשר לבשל, לטגן ולאפות. אבל יש מוצרים משלימים למטבח, שכדאי לשקול להכניס לחלל מתפקד. אחרי הכול כדאי שהם יעבדו בשבילנו במקום שאנחנו נעבוד בשבילם.

חציצות פנימיות

הפריטים החיוניים לעבודה במטבח מאוחסנים לרוב ביחידות נגרות גדולות. אלו הם כלי המטבח, האביזרים והסכו"ם. כדי לא להשאיר אותם בחוץ אפשר לארגן אותם ביעילות על מתלה דקורטיבי בקיר או לשמור אותם במגירה שימושית הקרובה לאזור התפעול. הארגון בתוך המגירה תלוי בגודלה ובמה שרוצים לאחסן בה. לצלחות ולכוסות כדאי לבחור מחיצות פנימיות שישמרו על הסדר הפנימי. לסכו"ם יש מגשים ייעודיים שבהם ניתן לארגן את הסכינים, המזלגות, הכפות והכפיות בנפרד ולהקצות חלק אחר לכפות גדולות יותר. מקטעים קטנים יותר יכולים לשמש לאביזרים קטנים שבדרך כלל הולכים לאיבוד ומתבלגנים במגירות ללא מחיצות.

מוצרים משלימים למטבח
צילום: Orgalux

ידוע שהמטבח הוא אחד המקומות השופעים לאחסון בבית. הארונות עמוקים וגבוהים ולרוב ממלאים את החלל. כדי לא לחוש מחנק או סגירוּת עם יותר מדי ארונות, כדאי לשמור מקום ליחידות פתוחות עם סגירת זכוכית או ליחידות של מדפים. למדפים האלה יש שימוש כפול: הם תורמים לתחושה אוורירית במטבח, שכן מדובר באזור שבו אין אחסון סגור. הם מאפשרים להניח עליהם פריטים שהיינו רוצים נגישות אליהם במהלך התפקד במטבח. זה נכון לגבי צנצנות, בקבוקים, תבלינים ואפילו צמחי תבלין שמנסים להשריש ורוצים לעקוב אחר ההתפתחות שלהם מקרוב. עם סידור נכון ולא עמוס מדי של המדף הוא יהפוך לאלמנט דקורטיבי שיקי ויפה.

הזכרנו פריטים קטנים שמונחים על משטחי העבודה במטבח. הם עלולים להפריע וגם להיראות לא טוב כשהם לא מסודרים ומוזזים ממקום למקום. אחד הפריטים שיעזרו לתפקד בנוחות הוא מגש שגם יאפשר להניח עליו את הטאבלט או המכשיר הנייד בזמן הצצה במתכונים. במקום להניח את המכשיר איפשהו בין הכלים והאביזרים, קחו או נגרו לעצמכם מוצר ייעודי. הוא יעמוד מול העיניים שיעזור לכם להכין מתכונים או לצלם סרטונים בלי ליפול.


צילום: Jeff Sheldon

סיימנו לתכנן את המטבח, אבל זה לא אומר שסיימנו לצרף אליו ציוד חדש. עם הזמן מצטרפים אליו כלים קטנים שנתקלנו בהם בחנות ורכשנו, קופסאות אחסון או גאדג'טים. בדיוק בשבילם אפשר להוסיף אי קטן ונייד עם מגירות או מדפים. האי יכול לעמוד בפינת המטבח או צמוד לקיר שנותר פנוי. היתרון: היחידה יכולה גם לעבור לחדר אחר בבית, אם אין בה צורך במטבח. 


צילום:Vladimir Mokry 

לבסוף, פחות עבור האחסון ויותר עבור נוחות "המשתמש הכבד". עבודה במטבח עשויה להיות מתישה, כשהיא מורכבת משלבים רבים: קיצוץ ירקות, הכנת עיסות, צירוף תערובות והעברתם לשלב הבא של הבישול. כדי שהגב יעמוד בעומס והגוף לא יתעייף, שרפרף גבוה יכול להיות פתרון יעיל. הישיבה עליו היא בחצי ישיבה – חצי עמידה. כשמרגישים את העייפות, מתיישבים עליו קלות וצולחים את השלבים הבאים. בגמר השימוש יכול השרפרף לחזור למקומו באי או בדלפק הגבוה במטבח, או כמובן לחדר השירות או המחסן.


צילום: Kaizen Nguyễn

מאמרים נוספים:

שיתוף:

דילוג לתוכן