למי מתאים מטבח מודרני בלבן ומה היתרונות של מטבחים מודרניים בלבן

צילום:Josh Hemsley 

יש דיירים שהחלום שלהם לבית מתחיל דווקא במטבח. הם מדמיינים מטבחים מודרניים בלבן או מטבחים מעץ וצבע, והתוכנית מתממשת בשיפוץ, החלפה או בכלל בבית חדש. מטבח הוא לב הבית, ואלה שאוהבים לבן, מתכוונים בעצם לצחות וניקיון. הם מעדיפים את פלטת הגוונים הניטרלית, שתעבוד עם כל עיצוב אחר בבית ותהיה תמיד רלוונטית ועדכנית. כשהמטבח לבן, אפשר מבחינתם להמשיך לעיצוב של כל השאר.

מטבח עם ארונות בלבן יכול להתאים לכל סגנון, וכשהקווים שלו ישרים ומינימליסטיים, הוא יתאים לבית מודרני ועכשווי. בבהירות שלו הוא מאיר את החלל, ואם הוא פתוח לסלון, הוא תורם להארה של החלל המרכזי גם כן. יתרון נוסף לצבע הלבן הוא תחושת הגודל שהוא מעניק בהימצאותו בחלל, גם אם מדובר בנגרות מסיבית. קל יותר להתאים לו אביזרים, צבעים וטקסטורות. גם שילוב של שחור, אפור ועץ ילך איתו מצוין, וסביר להניח שיהיה קל להסתדר איתו במכירה עתידית של הבית כי הוא תמיד "באופנה". דיירים אינם נוטים להחליף מטבחים לבנים בעלי מראה מודרני, כי הוא מאפשר להם "לעבוד" איתו: להוסיף לו אביזרים, להחליף יחידה אחת או שיש ועוד.

לצבע הלבן יתרונות רבים, אבל כדאי לשים לב גם לחסרונות. בחלל מלא אור טבעי, מטבח לבן עלול לסנוור יתר על המידה. מראה של מטבח מודרני בלבן עלול להיגרר לעיצוב כולל מנוכר וקר מדי. אם גם הקירות לבנים, תחסר החמימות שמיועדת לבתים שחיים בהם אנשים. כאן נדרש לגוון בטונים של הצבע הלבן, למשל בבז' או שמנת. ניתן אף לבחור גימורים מבריקים או גימור מט ולשלב תאורה צהובה כדי להוסיף עניין. עוד אופציה היא לבחור משטח עבודה בצבע אחר, אריחים שונים כחיפויי קיר, מכשירי חשמל כהים או דלתות זכוכית שמהן יבצבצו כלים יפים. 

בניגוד למה שחושבים, ניקיון של מטבח לבן אינו קשה או קל יותר. שניהם מתלכלכים בצורה זהה, אבל יהיה קל יותר לזהות כתמים כהים על רקע לבן מאשר על משטחים כהים, ולפיכך לנקות אותם ולשמור על מטבח נקי. שמירה על ניקיון והיגיינה נכונה לגבי כל מטבח וכל משטח, במיוחד באזורים שנוטים להתלכלך יותר.

אם בכל זאת קיימת התלבטות, כדאי להפעיל שיקול דעת בהתחשב בבני הבית. לילדים קטנים יש נטייה ללכלך את המטבח, ואם הוא לבן נדרשת תשומת לב לשמירה על ניקיונו ואף על שלמותו. שקעים, פינות ושריטות עלולים להיראות עליו ולדרוש מכם תחזוקה תכופה. בחירה של חומרים איכותיים יכולים לסייע בשמירה על ארונות המטבח ועל מראהו האסתטי הנקי.


צילום:Simona Sergi 

מאמרים נוספים:

שיתוף:

דילוג לתוכן