ארונות הזזה בהתאמה אישית: מה צריך לדעת כדי לעצב את ארונות ההזזה שלנו בעצמנו

הגיע הרגע שבו אתם מבקשים לשדרג את ארון הבגדים שלכם. נכנסתם לבית חדש או שהארון הקודם כבר לא עונה על הצרכים, ואתם חולמים על ארונות הזזה בהתאמה אישית. דלתותיו של ארון הזזה נפתחות ונסגרות על מסילה, כלומר בצורה אופקית, ולא באמצעות צירים, שמביאים לפתיחה לתוך החדר. ארון עם דלתות הזזה מייעל את השימוש בשטח החדר, שכן הוא לא מבזבז שטח רצפה על פתיחה וסגירה. הוא גם מאפשר לראות במבט אחד את שטח האחסון הפנימי של הארון. כדי לתכנן ארונות הזזה בהתאמה אישית מדויקת אלה הדברים שכדאי לדעת:

נתוני החדר

נתחיל עם שטח החדר שבו ימוקם הארון. אם החדר קטן מידות וממילא אין בו מספיק מקום לפתיחת הדלתות, ארון הזזה הוא המתאים בשבילכם. הוא צריך אומנם לאחסן את כל פריטי הלבוש וגם חפצים אחרים, אבל חשוב לא לתת לו להשתלט על החדר בגודלו. החדר כולל גם מיטה, שולחן או שידה. לכן מקמו על תוכנית החדר את גדלי הרהיטים, וכך תקבלו מושג לגבי גודל הארון שיתאים לו. זכרו: מידות ארון נמדדות בגובה, רוחב ובעומק של 60 ס"מ בדרך כלל. בחדר יש גם שקעי חשמל ומתגי תאורה שיש להתחשב במיקומם. 

מספר דלתות הזזה

את מספר הדלתות של הארון אתם יכולים לקבוע כראות עיניכם. שתיים, שלוש או ארבע – הכול תלוי בגודל הארון, בנוחות השימוש ובטעם האישי. נהוג לקבוע בין 4-2 דלתות, כשמספרן של דלתות ההזזה ישפיע על מבנה הארון ועל סוג המסילה. קבעו איזה מקום תקדישו לתליית בגדים או מדפים וכמה מגירות אתם צריכים, ותכננו אותם לפי המלתחה והצרכים האישיים שלכם.

חומר וסגנון

חומרי הארון מגוונים וכוללים עץ מלא או עצים מסוגים אחרים, אלומיניום וזכוכית או מראה. חומרים אלה יכולים להיות משולבים בארון. בחרו את הסגנון שיתאים לטעם האישי ולחדר, למשל מודרני מינימליסטי, כפרי וחמים, תעשייתי אופנתי או בוהו שיק עם אלמנטים אתניים. כעת תוכלו להחליט כיצד ייראה הארון – איזה חומר יהיה הדומיננטי ביותר, האם יהיו בו גימורים במט או מבריק ואיזה צבע יהיה לו. התאימו את החומרים והעיצובים לאדם שישתמש בארון. זכוכית, כמובן, לא תתאים לחדר ילדים. הקפידו שיהיו בארון עם דלתות הזזה מנגנוני טריקה שקטה, מסילות ופרזול איכותיים.

תקציב

כל הנכתב למעלה, החל מגודל הארון שיוכנס לחדר, דרך מספר דלתות הזזה לארון ועד החומר והפרזול שתבחרו – משפיעים על עלות הארון. אם התקציב שלכם קבוע מראש, ההחלטות יושפעו מכך. אם התקציב מוגבל פחות, תכנון ארון החלומות הוא רק עניין של העדפה. תוכלו גם להוסיף לו מנגנונים מתוחכמים, מראות ואקססוריז כדי ליצור רהיט שהוא בול בשבילכם.

תחזוקה

לכאורה ארון לא צריך תחזוקה למעט סדר וארגון קבועים, אבל כשמדובר בארונות הזזה חשוב לשמור על ניקיון המסילות. כדאי לשאוב מדי פעם את האבק המצטבר ולדאוג לניקיון של גלגלי המסילה, כדי שלא יפגעו בחופש הפתיחה והסגירה של הדלתות. צאו לדרך!

צילום: Billy Jo Catbagan
צילום: Artem Beliaikin

מאמרים נוספים:

שיתוף:

דילוג לתוכן