4 טרנדים בעיצוב מטבחים שיהיו חמים ב2023

מגמות העיצוב משתנות ללא הרף, מציעות לבית פנים חדשות או מחזירות אחרות מהעבר. המטבח גם הוא עבר גלגולים במבנה שלו, בפתיחות שלו לחלל הציבורי, בחומרים שהוא מורכב מהם ובפונקציונליות החכמה שהוא מציע למשתמשיו. השנה אנו מוצאים דרכים יצירתיות לשמור על חלל הבישול רענן ומעודכן, כך שאם אתם לקראת שיפוץ או מתכוונים לרכוש מטבח חדש, הנה ארבעה טרנדים בעיצוב מטבחים ל-2023 שכדאי לכם לשים לב אליהם.

מטבח מכניס אורחים

המטבח נפתח לסלון הבית ונחשב כחלק בלתי נפרד ממנו, לפחות עיצובית. יחידות שונות ממנו פונות לחלל האירוח, ופינות ישיבה בתוכו מהוות מקום לאירוח חברים ובני משפחה שמתכנסים במטבח. אי המטבח מאפשר למי שעסוק בהכנות לעמוד מול האורחים ולהם להיות חלק מההתרחשות. יש בו מקומות ישיבה מסוגים שונים, למשל ספסל דיינר או ספסל עץ מרופד, לפעמים דלפק ישיבה או שולחן מרכזי. אפילו בעלי החיים של הבית מקבלים לא פעם פינה קטנה כחלק מהמטבח בנישה ייעודית המתוכננת במיוחד בשבילם מראש. המטבח הידידותי ומכניס האורחים הזה הוא המטבח העכשווי ביותר.

צבעוניות משולבת

מטבחים לבנים מנצחים בצבעם הניטרלי הנצחי, שמתאים לכל סגנון עיצוב בכל תקופה. העץ הצטרף בשנים האחרונות ובשנת 2023 כדי לגור לצד הצבע הלבן, הלך ותפס תאוצה עד שלא נדיר למצוא מטבחים שלמים העשויים מעץ. מעבר ליופיו, העץ מוסיף לחלל חום ותחושת ביתיות. אבל לא רק העץ הטבעי כבש את המטבחים בטונים שונים מבהיר ועד כהה, אלא גם צבעים נוספים, בעיקר האפורים והשחורים, הכחולים והירוקים. לעיתים הם נמצאים לצד הלבן שבליבת המטבח, מדגישים את הניגודיות, ולעיתים כצבע שלם החולש על כל החזיתות. הצבעים יורדים גם אל האיים, שחלקם צבועים באופן מלא ורק המשטח שונה, ואחרים בולטים בעץ המיוחד שלהם – אם זהו חיפוי לייסטים מעץ או אי שעשוי כולו מעץ, כולל משטח בוצ'ר.

ארונות יצירתיים

לא רק שילובי הצבעים מפתיעים בטרנדים בעיצוב מטבחים לשנת 2023, אלא גם היחידות המרכיבות אותם. קחו למשל את הופעתן של הוויטרינות. אלה יחידות של ארונות עם סגירת הזכוכית, המשמשות לתצוגה של כלים יפים או בר משקאות אלכוהולי. חלק מהארונות נותרים פתוחים כנישות לדקורציה ו"שבירת" המראה השלם הסגור, וחלקם מאכלסים פינות קפה יפות ומדוגמות עם קומקום, בר מים או מכונת קפה. אם תרצו, סוג של תחליף לבית הקפה השכונתי. גם מעל הדלפק או האי מתווספות מערכות מידוף שכוללות תאורה וצמחייה – כדי שנוכל ליהנות מכל מרחב המטבח ולא רק ממה שקורה ברצפה ובקירות.

חומריות טבעית ונועזת

אחד המפתחות לעיצוב מרגש ומיוחד הוא שימוש בחומריות טבעית, לא צפויה ונועזת לעיתים, שתשמוט לסתות כשרואים אותה. הזכרנו את העץ על הטקסטורות והגוונים השונים שלו, אבל השנה נפתח הפתח גם לשיש אבן טבעית. היא מחפה איים כמשטח או שצלע שלה יורדת לרצפה, ויכולה להמשיך גם לקירות. אם כן, אריחי הסאבוויי הלבנים מפנים את מקומם ללוחות השיש הדומיננטיים, רצוי עם נוכחות של גידים. כששני המשטחים מהדהדים זה את זה בחלל אחד, המראה עשיר ובלתי נשכח. אבן במטבח היא לא טרנד חדש, אלא מסורת ארוכת שנים שחוזרת להיות מרכיב מרכזי ביופיו ועוצמתו של המטבח. תתחדשו.

מאמרים נוספים:

שיתוף:

דילוג לתוכן